Home Heizungssysteme BodenheizungSitzkontaktheizungQuarzgitterstrahlerSesselheizung

Service für Altanlagen Referenzen Über uns Kontakt

Ogrzewania ławkowe Thermoplan

Ogrzewanie ławkowe Thermoplan składa się z podgrzewanej elektrycznie płyty wmontowanej w ławki. Dzięki opatentowanej metodzie ciepło przekazywane jest tylko do góry i w ten sposób można zaoszczędzić ok. 40-50% energii.

Elementy grzejne są podwójnie izolowane i nie muszą być uziemione. System został przetestowany na przebicie w laboratorium napięciem 3750 Voltów przy równoczesnym zraszaniu wodą przez pięć minut. Ponadto produkt posiada certyfikat CE. Elementy grzejne zamontowane są na powierzchni siedzeniach, a następnie pokryte filcem lub podobnym materiałem.

Sitzkontaktheizung

Funkcjonowanie systemu:

Kontaktowe ogrzewanie siedzeń z Thermoplan włącza się około pół godziny przed rozpoczęciem mszy. Może być dostarczone i wbudowane na ławki o szerokości, co najmniej 25 cm, a moc pobierana wynosi tylko 80 Watów na metr. System posiada płynny regulator temperatury. Może być włączany w różnych strefach w zależności od potrzeb. Koszty eksploatacji zostały zminimalizowane dzięki zastosowaniu stykowego systemu ogrzewania.

Koszty instalacji:

Dzięki zastosowaniu cieńszych kabli połączeniowych, koszty zainstalowania Thermoplan są o wiele niższe, niż dotychczas znanych systemów ogrzewania w kościołach.