Deutsch Magyar Polski Român Svenska
     
Home Heizungssysteme Service für Altanlagen Referenzen Über uns Kontakt

Skuteczni od czterech pokoleń, od ponad 100 lat!

Generationen

Josef Urban Senior otworzył w 1902 roku sklep mechaniczny. Już wtedy zajmował się elektrotechniką. W trakcie swojej pracy otrzymał wiele patentów: między innymi za pierwszy na świecie tachograf dla ówczesnych kolei cesarskich, elektryczny dzwon w kościołach i za systemy alarmowe i wiele innych. Za swoje osiągnięcia w tej dziedzinie został uhonorowany dyplomem wraz ze złotym medalem. Był zatrudniony przez Cesarza Franciszka Józefa w pałacu Schönbrunn. Realizował zlecenia również dla księcia Schwarzenberg.

Jego następca, Josef Urban Junior z wykształcenia mechanik, zdobywał wiedzę również w zawodzie elektrotechnika. W 1931 roku zdał egzamin mistrzowski. Po wojnie budował instalacje domowe, jak również duże sieci przewodowe naziemne. Pracował, jako elektrotechnik do roku 1968.

Następcą Jozefa Urbana Juniora został inżynier Fritz Urban. Wraz ze swoim ojcem skonstruowali pierwszy system ogrzewania dla kościoła w Austrii. Jako konsultant firmy Beckmann, Fritz Urban opatentpował wiele rozwiązań w tym m.in. grzejniki do specjalnych zastosowań, kwarcowy promiennik promieniowania podczerwonego, akumulatory ciepła i sposób deinstalacji zabytkowych płyt kamiennych wykorzystując ultradźwięki. Przywiązywał szczególną uwagę do dopasowania systemu ogrzewania do wnętrza kościoła. Jego inicjatywie zawdzięczamy, że ogrzewania w kościele zostaje umieszczone dyskretnie, nie zmieniając przy tym stylu całego kościoła. Nasza firma wyposażyła duże, reprezentacyjne kościoły takie jak kościół św. Karola, Votivkirche, Schubertkirche, Paulanerkirche, w specjalne kombinacje systemów grzewczych. Dotychczas około 1600 kościołów w kraju i za granicą, są ogrzewane przez urządzenia naszej firmy. Od początku działalności firmy zapewniamy usługi utrzymania i rozbudowy naszych systemów

Obecny właściciel firmy Christof Urban wraz ze swoim ojcem kontynuują prace nad rozwojem systemów grzewczych, odnosząc wiele sukcesów podobnie, jak ich przodkowie.